Logo, liška, překladatelská a jazyková agentura, Praha, Foxie. cz

Potřebuji:

Otázky a odpovědi

Renata Grimmová, překladatelská a jazyková agentura, Praha, Foxie. cz, Otázky a odpovědi

To nejčastější, na co se ptáte

Jak se počítá rozsah překladu? Co je to normostrana?

Překlady se počítají na tzv. normostrany (ns). Podle Jednoty tlumočníků a překladatelů (JTP), obsahuje 1 normostrana 1.800 znaků včetně mezer. odstranit čárku

Co je to soudně/úředně ověřený překlad?

Někdy se mu nesprávně říká notářsky ověřený. Jedná se o překlad zpravidla úředního dokumentu (rodného list, vysvědčení, notářského zápisu, smlouvy apod.), přeloženého soudním překladatelem, tedy překladatelem, který je jmenován ministrem spravedlnosti a oprávněn opatřit překlad svým kulatým razítkem a doložkou překladatele, ve které prohlašuje, že znění originálního dokumentu i překladu je totožné. Takový překlad se napevno spojí s originálem nebo s kopií ověřenou u notáře nebo na check pointu.

Zajišťujete ověřené kopie dokumentů?

Ano, zařídíme vám notářskou/ověřenou kopii dokumentů, můžeme vám zajistit i ověření vyšší matriky, superlegalizaci či apostilu (apostille).

Kdy budu mít hotový svůj překlad?

Dle Jednoty tlumočníků a překladatelů (JTP) je denní penzum pro překlad 6 normostran. Tento rozsah překladu vám standardně dodáme do 24 hodin. Větší množství překládaného textu nebo kratší termín vyhotovení je expresní překlad, kde je vyšší cena od 400 Kč/ns.

 

Proč potřebujete transkripci jména dle cestovního pasu?

Při překladu dokumentů, které jsou psány jiným písmem než latinkou (např. ukrajinština, ruština, řečtina, hebrejština, arabština) je třeba přepsat jména dle cestovního pasu. Existují totiž různé způsoby přepisu/transkripce jmen, např. anglická, francouzská, a mohlo by se stát, že nebude souhlasit jméno na dokumentu s verzí jména v cestovním pasu.

Jaké jazyky překládáte?

Afrikánština, angličtina, arabština, arménština, ázerbájdžánština, běloruština, bosenština, bulharština. čečenština, černohorština, čeština, čínština, dánština , esperanto , estonština, finština , francouzština , grónština , gruzínština, hebrejština, islandština, italština , japonština, kantonština, kazaština , korejština, kurdština, kyrgyzština, latina, litevština, lotyština, maďarština, makedonština, moldavština , mongolština, němčina, nizozemština, norština, perština, polština, portugalština, romština , rumunština, ruština, řečtina, slovenština, slovinština, srbština, španělština, švédština, turečtina, turkmenština, ukrajinština, uzbečtina, vietnamština, vlámština, znakový jazyk.

Napište nám zprávu

    Překladatelská a jazyková agentura

    Logo, liška, překladatelská a jazyková agentura, Praha, Foxie. cz
    Více o Foxie

    Prohlížením webu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a souborů cookies.

    © Copyright 2023 Foxie.  Všechna práva vyhrazena.